pátek 16. června 2017

Netflix filmové a seriálové tipy

Krásný páteční večer,

bohužel se vám ozývám z postele, kam jsem dnes po dlouhém a náročném týdnu padla nemocná. Minulý týden jsem měla angínu a bohužel jsem ji nemohla dostatečně vyležet, protože jsem musela chodit do práce. Znovu mi natekly mandle a uzliny, takže jsem z toho teď úplně nešťastná, ale mám alespoň tři dny volna, takže si snad odpočinu a naberu síly na moje poslední dva pracovní dny tady ve Španělsku. Určitě se můžete těšit na dlouhý a pravdivý článek o mém pobytu tady a jak jsem se tu celkově měla. Bohužel moc pozitivní článek nečekejte, nicméně i tak bych vám ráda sdělila své dojmy a zážitky z této skoro roční pracovní zkušenosti. Kdybyste náhodou někdo věděl, co s neustále vracejícími se angínami a nateklými krčními uzlinami, tak mi prosím napište do komentářů.

V poslední době jsem se dívala hodně na filmy a seriály a ráda bych vám pověděla, které z nich se mi líbily nejvíce.  Nevím, jestli znáte webovou stránku www.netflix.com, kde se můžete dívat na všechny možné seriály a filmy, které mají v nabídce. První měsíc je zdarma a pak se platí měsíčně cca 300 Kč, ale www.hbo.com jistě všichni znáte. Jsou to naprosto skvělé stránky pro lidi, kteří se rádi dívají na filmy. Já se přiznám, že mezi mé největší relaxační záliby patří právě sledování různých seriálů. Tak se spolu pojďme podívat na pár z nich.

1. Vražedná práva - How to get away with murder (Netflix)

je to naprosto báječný seriál o studentech práv, kteří pracují pro svojí profesorku trestního práva. Potýkají se s mnoha zajímavými lidmi a dostávají se do komplikovaných situací. Prolíná se tam spousta zápletek, scény ze soudní síně, vraždy, podvody, ale k vidění jsou tam i různé milostné aférky. Hudba v pozadí mi přišla také velmi poutavá a celkově mě seriál velice bavil. Určitě se na něj koukněte, jestli vás baví kriminální scény a zápletky. Jen škoda, že tam nemají všechny díly. Na ČSFD je hodnocen velmi dobře a získal tedy 83%.


2. The good wife (Netlfix)

podobný typ seriálu, jako ten předešlý. Nedivte se, mě totiž nejvíce baví právě seriály z právnického a soudního prostředí a dokonce se na něj teď i dívá moje spolubydlící a úplně jej hltá. Asi se mi víc líbila Vražedná práva, ale i tento seriál jsem si poměrně dost užila. Hlavní hrdinka ,,Alicia" je velmi cílevědomá právnička, která v minulosti musela čelit nevěře svého manžela. Ze všeho se však poměrně rychle dostala a očividně jí v tom nejvíce pomáhá práce. Každý díl má samozřejmě jiný případ, ale její život se každou další epizodou více a více rozvíjí. Seriál vám určitě doporučuji zhlédnout, pokud vás také baví scény ze soudní síně.

3. Gilmore Girls - Gilmorova děvčata - pokračování (Netlfix)

já jsem na Gilmorkách vyrostla a se ségrou jsme se na ně stále dívaly. Teď je tedy pokračování a tyto další díly mě neuvěřitelně bavily. Lorelai je samozřejmě o něco starší, sdílí domácnost s Lookem a na konci této sezóny mají svatbu. Rory stále randí s Loganem, ale jen jako jeho milenka, protože on má vztah s jinou, ačkoliv Rory je do něj očividně neustále zamilovaná. Stále přemýšlí, jakou práci by mohla vykonávat ve Stars Hollow, protože odešla ze své předešlé práce a nakonec ji napadne napsat knížku o sobě a své matce. Emily, matka Lorelai se po smrti svého manžela odstěhuje a také se seznámí s nějakým mužem. To je tak zhruba v krátkosti to nejdůležitější. Povězte mi, zda jste se taky dívali na Gilmorky.4. The Game Of Thrones (HBO) 

Asi před rokem jsem zhlédla první sezónu a nebyla špatná, ale nijak zvlášť mě nenadchla. Nakonec jsem se po delší odmlce rozhodla, že dám seriálu šanci a začala jsem se na něj dívat na HBO. Musím konstatovat, že jsem totálně změnila názor. Po mých oblíbených Synech Anarchie, je to nejlepší seriál, který jsem doposud viděla. Neskutečně jsem si oblíbila každý jeden díl a všechny hrdiny seriálu. Už se těším na sedmou sérii. Mojí neoblíbenější ženskou postavou je Daenerys, která je neskutečně krásná a odvážná. Muž nemůže být nikdo jiný než John Snow. Oba dva mají obrovské charisma a v seriálu mě baví nejvíce. Samozřejmě nemohu opomenout královnu Cersei, která má v ději záporné postavení, ale je úžasná. Nakonec bych ještě zvolila Tyriona, protože je neskutečně vtipný.

5. The Schindler's list (1993) - Šindlerův seznam

Tento film je starší, ale i tak vám jej doporučuji zhlédnout. Je to z období druhé světové války, kdy byli polští Židé posíláni do koncentračních táborů a německý obchodník Oskar Schindler, který se mimochodem narodil ve Svitavách, zachránil více než tisíc životů. Sepsal 1200 jmen a tito lidé mohli pracovat v jeho továrně, dokud byli osvobozeni. Oskar Schindler má svůj památník v Izraeli, kam ho chodí uctívat pozůstalí.


6. The Handsmade's tale (HBO) - Příběh služebnice (2017)

Škoda, že mají na HBO jen první sérii, protože tenhle seriál je naprosto úžasný a určitě vám jej doporučuji zhlédnout a je i velmi dobře hodnocený na IMBD. Příběh je zasazený do totalitní společnosti Spojených států (Republika Gileád), kde se potýkají s neplodností žen a ekologickými katastrofami. Offred spolu s dalšími dívkami musí sloužit svým velitelům a jejich manželkám a jsou sexuálně zneužívány k tomu, aby jim daly své děti a pokusili se znovu zalidnit svět. Scény jsou velmi dobře propracované a velmi poutavé. Už se těším, až budu moci sledovat další díly.


A co vy? Jaké seriály či filmy byste mi doporučili?

8 komentářů:

 1. Mám ráda The Handsmade's tale a souhlasím že je škoda že mají jen první sérii. Jinak mám ráda ještě Gilmorky, ale staré díly, ty nové mě nenadchly :)

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty staré jsou lepší, ale i tyhle nové mě bavily.

   Vymazat
 2. Jakože..Asi.. Bych si měla doplnit znalosti seriálů, protože v tomhle jsem úplně vedle. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hahaa :) není potřeba, jsou důležitější věci :D

   Vymazat
 3. Účet na netflixu mám, ale upřímně na to čas skoro ani pomalu nemám, ale jsou dny, kdy je to moc fajn si to zapnout, ale většinou spíše koukám na filmy :) Mně na angínu vždy většinou hodně pomohla převařená voda se solí nebo hodně česneku. Na druhou stranu, třeba se ti to bude zdát šílené a na hlavu, ale vždycky když mi něco e, tak si vygooglím, jaká je duchovní příčina oné nemoci, věřím, že všechno se děje z nějakého důvody a když si to pak pročítám, tak to většinou opravdu sedí, dává to smysl a aspoň se nad tím zamyslím a vím, co je špatně :). Jinak ti tedy přeji hezké uzdravení a poslední hezké dny :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, nezdá se mi to šílené! já se hodně zajímám o čínskou medicínu a psychologii, takže vím, že to s tím souvisí a samozřejmě i vím, proč jsem tady stále nemocná, akorát jsem překvapená, že se mi ta angína vrátila hned po dobrání antibiotik, ale když nad tím pak přemýšlím, tak se ani nedivím, protože toho teď na mě bylo hodně a navíc jsem tu angínu nemohla ani vyležet, tak není divu, že se hned vrátila nebo spíš ani nevyléčila. Díky moc za rady! :*

   Vymazat
 4. Zbožňuju Hru o trůny, těším se moc na novou sérii, která začne v červenci :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Seriály mám veľmi rada a obzvlášť kriminálky . :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář ! Thank you for your comments!