čtvrtek 15. října 2015

Lisabon - Lisboa - Portugalsko - Photodiary

Krásný čtvrteční podvečer,

doufám, že vás momentální chladnější počasí neskolilo tak, jako mě a že si třeba právě teď doma lebedíte na pohovce s obrovským šálkem horkého čaje a nebo se s vaší drahou polovičkou či mazlíčkem procházíte listovým rájem po venku. Jedno nebo druhé, obojí lepší než to moje neustálé dvoutýdenní smrkání a kašlání, které mě dnes dostalo až do postele, kde si svůj relax stejně vychutnávám psaním tohoto článku. Ráda se s vámi totiž nostalgicky vrátím na svou dobrodružnou cestu po Portugalsku, kde na nás zpětně dýchne krásné letní počasí a tak se tedy vydáme do úžasného hlavního města této země, což je...

...Lisabon aneb Lisboa má přibližně 550 000 obyvatel v jeho samotném centru a v okolí jich žije zhruba 3 000 000. Oficiálním jazykem je tam portugalština, ale v pohodě se domluvíte anglicky, francouzsky i španělsky, ačkoliv mi vždycky odpovídali ,,portušpanělštinou", což nebylo jen tak lehké rozluštit. Každopádně jsou si vědomi toho, že jejich zemi navštěvuje spousta cizinců, zejména Francouzi a Angličané, takže jejich jazykové znalosti jsou opravdu na vysoké úrovni, jenž mě velmi překvapilo.


Na první fotce můžete vidět pohled na město z nejvyššího bodu v Lisabonu. Je tam krásně vidět řeka Tejo a slavný most 25 de Abril (což je 25. duben a shodou okolností i moje datum narození :) ), který je podobný tomu, jenž je v San Franciscu. Když se dobře podíváte, tak vaše oko zahlédne sochu krále Kristuse (Cristo-Rei), která je zase podobná té z Rio de Janeira.


Těmito krásnými Vespami se můžete i s řidičem prohánět různými zónami Lisabonu, ale hodinka této příjemné aktivity vás bude stát cca 50€, což je v přepočtu asi 1400 Kč. My jsme to vyzkoušeli, bylo to fajn, ale přes tu plachtičku nahoře jsem skoro nic neviděla, takže zážitek dobrej, ale zase ten dvoupatrový autobus je na prohlížení památek rozhodně lepší, vyjde levněji a máte to na celý den.
Tady na té fotce můžete vidět typické portugalské sardinky, které si tu můžete objednat skoro v každé restauraci. Dalo by se říct, že je to jejich místní specialitka, kterou vám rozhodně doporučuji vyzkoušet. Grilují se na velkých grilech, kde jsou napíchnuté na takové úzké dřevěné laťce. Většinou jsou posypané mořskou solí a  podávají je s bramborami a salátkem. Tuším, že jsme za ně dohromady platili asi 18€ i s velkou lahví vody, což mi přijde jako opravdu dobrá cena.


Tady už můžete vidět asi nejkrásnější část Lisabonu, což je Belém. Klášter, který vidíte níže určitě stojí za návštěvu. Je naprosto přenádherný, obdivuji celkovou architekturu tohoto monumentu. Posuďte sami. Dostat se tam můžete buď tramvajemi, které jsou ale většinou narvané lidmi nebo právě tím bus-tour autobusem, což mi přijde i jako lepší varianta. My jsme to šli pěšky a málem jsme se upražili, uschli a skoro nám upadly nohy :D, ale dá se to. Pak bych vám doporučila zaskočit do nějaké restaurace, kterých je před tím klášterem plno. Mimochodem tak mají i wifi a to skoro všude, takže připojit se tu budete moci skoro kdekoliv.Na každém rohu si můžete koupit čerstvě vymačkaný pomerančový džus stejně tak, jako ve Španělsku. Většinou stojí 1€, záleží na velikosti, ale sami uvidíte, že vám v tom vedru bodne.

Plavit se můžete i po řece Tejo ve speciálním autobusu. Je to opravdu zajímavá atrakce, ač jsem se bála, že se autobus překlopí, ale naštěstí si udržel rovnováhu a my jsme se se vší slávou vrátili na břeh.O Lisabonu by se toho dalo napsat mnohem více, ale to bych vám raději vyprávěla osobně. Každopádně návštěvu tohoto místa si určitě naplánujte. Letenky do této destinace nejsou vůbec drahé. Portugalsko je samo o sobě poměrně levnou zemí a lidé jsou neskutečně přátelští, takže už víte, kam na výlet :)

Pokud by vás někoho zajímaly i další články z mých cest, tak je najdete na levé straně blogu, pod záložkou ,,Travels". Na tomto odkazu zde, najdete jeden z mých posledních postů o Portu.

Doufám, že se Vám můj foto-článek líbil a dejte mi do komentářů vědět, jestli jste už v Lisabonu někdy byli a jak se Vám tam líbilo.

xoxo beauty pusinka 

34 komentářů:

 1. Portugalsko ti závidím, muselo tam být úžasně :)

  Ili Libertad

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherné fotky, jsi kočka! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Fuuha tak do Lisabonu by som sa chela ísť určite niekedy pozrieť... Krásne fotky naozaj.
  NINAVE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! určitě se tam někdy podívej, je krásný!

   Vymazat
 4. Portugalsko je krásná země. Osobně bych se zde i já ráda vypravila. Moc ráda čtu cestovatelské články. Z tvých fotek na mě úžasně dýchlo léto a to v takovém počasí jako dnes bodne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, Terez! určitě se tam někdy podívej, až třeba poletíš zase někdy do Madridu.

   Vymazat
 5. Krásné fotky :) určitě bych se tam jednou chtěla podívat :)

  Nikys beauty blog

  OdpovědětVymazat
 6. wauuu, to jsou úžasná místa! :) jednou bych se tam moc ráda vydala :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. určitě se tam musíš někdy podívat! je to tam krásný!

   Vymazat
 7. Krásné fotky, hned bych se tam ráda podívala :)

  SweetElis

  OdpovědětVymazat
 8. krásný fotky ! :)

  http://thechicflair.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 9. skvelé fotky! dúfam, že sa tam niekedy tiež dostanem :))

  OdpovědětVymazat
 10. Great post! Thanx for your visit! now i follow you on gfc and Facebook i hope you follow me too! kiss! ☺

  OdpovědětVymazat
 11. I love your blog!
  Do you want to support each other's blog by following each other?:) Please let me know if you do so I can follow you right back x

  xoxo, Nastya Deutsch

  MY BLOG NASTYA DEUTSCH

  OdpovědětVymazat
 12. Great post!
  Would you like to support each other's blog by following with GFC and Google+?:) Please let me know if you do so I can follow you right back

  Have a nice week!
  xx Veronica
  http://veronica-mangojuice.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 13. Podle fotek jsem se právě rozhodla, že Lisabon zařadím na seznam destinací, které bych chtěla navštívit :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda! určitě stojí za to!

   Vymazat
 14. Snad se do Lisabonu také někdy podívám - vždy mě to lákalo a o to více jsem ráda za tvůj článek ;)
  Jinak moc ráda tě chci pozvat na narozeninovou GIVEAWAY, která probíhá u mě na blogu. :)
  FASHION & BEAUTY | ♥ NAROZENINOVÁ GIVEAWAY ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že se ti líbil :) díky za pozvání

   Vymazat
 15. Krásne fotky. Lisabon je krásny.

  inthelaurasworld.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 16. interesting post! thank you!
  I really like your blog & follow you now on GFC :) hope you do it too
  I’ll be happy to see you in my blog!)

  FASHIONLOVIN’

  OdpovědětVymazat

 17. Good day!
  Much I enjoyed meeting your blog , fell in love with the post and the photos were wonderful .
  I am finding that it is very stylish , you have a beautiful view and is full of useful information.
  I have been following , you could follow too?
  Kisses from Brazil!!

  http://viciadaporlivro.blogspot.com.br/

  OdpovědětVymazat
 18. Do Lisabonu sa tento rok v auguste podarilo dostať aj mne a úplne si získal moje srdce.:)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář ! Thank you for your comments!